1
2
  • Kameralı Arkadaşlık Sitesi

    Seslichat, Kameralı Sohbet, ve Sesli Chat Sitesi

    Günün 24 Saati, Kameralı Arkadaşlık, eğlence, web sitesi ile, bütün ziyaretçilerine ücretsiz, arkadaş bulma imkanları sağlıyor.

Anasayfa » Kameralı Seslichat » Görüntülü İletişim

Görüntülü İletişim

Görüntülü İletişimÇagımızda, Görüntülü İletişim.
Dünyamızın gittikçe modernleşmesi, ve teknolojinin büyümesi sayesinde, artık iletişim aracı olarak, görüntülü, ve kameralı muhabbet siteleri kullanılmakta. Internet üzerinden görüntülü iletişim, hem maliyetsiz, hemde kameralar karşısında, canlı görüşmeler yapılabiliyor.

Internet bant genişliğinin çok yüksek olmasından dolayı, bir taraftan kaliteli bir ses olanağı, diğer taraftan çok güclü bir görüntü kalitesi sağlamakta. Dünyanın bütün ülkeleri arasında, saniyeler içerisinde, görüşmeler sağlanabiliyor. Görüntüyü ve sesi, anlık olarak dünyanın herhangi bir ülkesine gönderip, saniyeler içerisinde alabiliyoruz.

Dünyanın birçok ülkesinde nedense, internet gönderme hızı indirme hızından daha düşüktür. Şimdi bunun nasıl gerçekleştiğine biraz değinelim.

Görüntülü İletişim, Nasıl Sağlanıyor?

Bu işlemler, serverler üzerinden gerçekleşir. Bazı programlar sayesinde, ses ve görüntüler paket halinde servere iletilir, serverden karşı tarafa iletilir, ve aynı şekilde karşı taraftan gelen iletileri, serverlere iletilir, serverden size iletilir. Bu şekilde, canlı görüntülü iletişim sağlanır.

Bu programlar, tabiki bu görüntü ve ses paketlerini, sıkıştırılmış bir şekilde küçük boyutlara getirerek gönderir, ve aynı şekilde bu paketleri karşı taraftan alır. Orjinal boyutta gönderilmesi mümkün değil. Görüntü paketleri, çok büyük olmasından dolayı, internet bant genişliği ne kadar geniş olursa olsun, gecikmeler meydana gelir. Bundan dolayı, programlar küçülterek karşı tarafa iletir.

Ama, skype gibi kaliteli görüntülü iletişim araçları, yazdıkları programları, çok ince detaylarına kadar hesaplamış gibi görünüyor. Çünkü bu program aracılığı ile, yapılan görüşmelerin baya kaliteli bir görüntüye sahip olduğunu görmekteyiz.

Görüntülü İletişim, bu şekilde sağlanıyor.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi